Układy FPSLIC™ (AVR i FPGA)

FPSLIC Układy AT94K oraz AT94S są układami w których zintegrowano mikrokontroler AVR, pamięć oraz logikę programowalną. Producent określa te scalaki jako System Level Integrated, czyli zintegrowane na poziomie systemu. Połączenie takie daje możliwość szybkiego projektowania aplikacji złożonej z mikrokontrolera, pamięci oraz dodatkowych, dowolnych peryferiów (implementowanych w logice programowalnej przez użytkownika).

Rodzina układów FPSLIC Secure (AT94S) oferuje zabezpieczenie przed skopiowaniem aplikacji zrealizowane poprzez zintegrowanie w strukturze szeregowej pamięci konfiguracyjnej.

Dostępne układy FPSLIC posiadają:
  • od 5K do 40K bramek logicznych typu AT40K,
  • 8-bitowy rdzeÅ„ mikrokontrolera AVR (20 MIPS),
  • wiele peryferii
  • do 36KB pamiÄ™ci SRAM.
Jako pamięci konfiguracyjne do układów FPSLIC wykorzystywane są AT17LV256, AT17LV512 oraz AT17LV010. Są to układy EEPROM stosujące komunikację szeregową do konfigurowania jednego lub więcej układów FPSLIC. Pamięć może być także wykorzystana do przechowywania danych użytkownika.

Oprogramowanie projektowe FPSLIC (System Designerâ„¢) zawiera zmodyfikowanÄ… wersjÄ™ oprogramowania rozwojowego FPGA oraz AVR studio.
Obecnie dostępna jest wersja 3.1.

Komentarze (0) dodane przez admin October 9, 2008 (8:11AM)

Open uCtools

Open uCtools Open uCtools to zestaw narzędzi, do komunikacji komputera z mikrokontrolerem, w którego skład wchodzą obecnie dwa programy. Oprogramowanie udostępniane jest na licencji GPL i działa w systemie Windows oraz Linux.

Dostępne aplikacje:
  • Open USART Terminal – aplikacja peÅ‚niÄ…ca rolÄ™ terminala pozwalajÄ…cego na komunikacjÄ™ komputera z mikrokontrolerem poprzez port szeregowy (RS-232). Oprogramowanie pozwala na wprowadzanie i prezentacje danych w formacie ASCII lub HEX.

    Przykładowy zrzut ekranu:
    Open USART Terminal
  • Open Data Acquisitor – ta aplikacja sÅ‚uży do wizualizacji danych odebranych od mikrokontrolera. Komunikacja odbywa siÄ™ poprzez port szeregowy. Dane mogÄ… być prezentowane w jednym z czterech dostÄ™pnych trybów: binarnym, punktowym, sÅ‚upkowym, lub liniowym.

    Przykładowy zrzut ekranu:
    Open Data Acquisitor
Osobiście do jako programu terminalowego używam Terminal by Br@y++ i szczerze polecam to rozwiązanie (autor Open USART Terminal mógłby brać przykład), jednak działa on tylko w środowisku Windows. Prezentowane oprogramowanie może więc być przydatne dla posiadaczy systemów linuxowych.

Nie jest to oprogramowanie rewolucyjne, właściwie programiki tego typu można stworzyć niewielkim nakładem pracy i czasu, ale autor obiecuje rozwój oprogramowania jeśli będzie zainteresowanie. Narzazie zainteresowania raczej nie wróżę, ale jeśli pojawią się jakieś nowe, ciekawe składniki zestawu na pewno o nich poinformuję.

Projekt dostępny jest pod adresem: http://www.cmmsigma.eu/download/prog_uctools/index.pl.html

Komentarze (0) dodane przez admin October 7, 2008 (8:06AM)

Zestaw ewaluacyjny AT90USBKey

AT90USBKey AT90USBKey jest zestawem ewaluacyjnym wyposażonym w mikrokontroler AT90USB1287. Zestaw pozwala na szybki e zaprojektowanie i przetestowanie aplikacji komunikującej się z komputerem PC poprzez port USB. Dołączone programy przykładowe umożliwiają zrozumienie zasad działania i programowania mikrokontrolera AT90USB1287.

AT90USBKEY wyposażony został w:
  • mikrokontroler AT90USB1287,
  • pamiÄ™ci Data Flash,
  • gniazdo mini USB AB,
  • wyprowadzenia portów mikrokontrolera,
  • interfejs JTAG,
  • joystick,
  • czujnik temperatury,
  • dwie dwukolorowe diody,
  • stabilizator napiÄ™cia, możliwość zasilania z portu USB lub z zewnÄ™trznego źródÅ‚a
Mikrokontroler AT90USB1287 wyposażony jest w standardowy rdzeń AVR. Kontroler USB zgodny jest ze standardem On-The-Go (OTG). Ciekawą funkcją jest możliwość ładowania pamięci programu poprzez interfejs USB (układ posiada wbudowany bootloader).

Na stronie firmy Atmel znajdują się noty aplikacyjne opisujące sposób implementacji myszki, klawiatury, klasy magazynującej (mass storage), oraz klasy HID.

Cena zestawu, to około 130zł. Dostępny w Seguro.pl oraz Kamami.pl.

Komentarze (0) dodane przez admin October 4, 2008 (12:33PM)

MAGICZNY BANER darmowy system wymiany banerów